Victoria’s Secret Pink Chai Latte Body Lotion 236ml
| Weight | 236 kg |
|---|---|
| Main Purpose | Moisturiser |
| Skin Type | All Skin Types |
| Fragrance Name | Pink by Victoria\'s Secret 24 hour moisture Lotion with Essential |
| Size | 236 ml or 8 fl oz |
| Ingredients | Chai Spices and Brown Sugar |
| MPN | ORO-10046425-SG |
| Set Includes | N/A |
| Shade | N/A |
| Colour | N/A |
| Brand | Victoria\'s Secret |
| Active Ingredients | Water, Cyclopentasilox, Cetyl Alcohol, Fragrance, Mineral oil |
| Type | Body Lotion |
| Department | Women |
| Additional Information | Manufacturer packaging can vary at times but item is as described |
| Unit Type | Unit |
| Volume | 236ml |
| Formulation | Lotion |
| Body Area | Arm,Full Body,Hand,Head,Leg,Neck |
| Features | Hydrating |
| Scent | Chai Latte and Brown Sugar |
| Country/Region of Manufacture | US |
| Hair Colour Shade | N/A |
| Product Line | Victorias Secret PINK 24 Hr moisture Body Lotion |






Domenick –
“The online beauty community associated with the shop is supportive and engaging.”
Mckenna –
“The fragrance lingers in the air, leaving a trail of elegance wherever I go.”
Kari –
“The product expiration dates are clearly displayed. Appreciate the transparency.”
Alvera –
“A Masterclass in Customer Satisfaction!”
Marianna –
“An Unforgettable [Product/Service] Journey”
Etha –
“The product didn’t come with clear instructions.”
Lew –
“The scent is so alluring; it’s like a magnetic force that draws people in.”
Lilian –
“The fragrance is so intoxicating; I find myself reaching for it every day.”
Hope –
“I’ve never been disappointed by a purchase from this beauty shop. Consistently excellent.”